کابل کاشان

کابل کیسه ای

کابل کیسه ای

کابل کیسه‌ای کابلی است بسیار سبک وزن و منعطف که برای محافظت از هادی آن از روکش P. V. C استفاده کرده‌اند. کابل‌های کیسه‌ای قادرند که ولتاژی از ۳۰۰ الی ۵۰۰ را به خوبی تحمل کنند از همین رو در مکان‌هایی که فشار مکانیکی کم است، استفاده می‌شوند. این مدل کابل متشکل شده از دو رشته سیم است که هادی ان مسی و عایق آن از پی‌وی‌سی سفید رنگ است. این کابل برای برقراری ارتباط وسایل برقی با جریان برق استفاده می‌شود و در عین حال فضای کمی هم اشغال می‌کند.

انواع کابل کیسه‌ای

در حالت کلی کابل‌های کسیه‌ای به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

کابل H03VVH2-F

این مدل کابل در زیر مجموعه کابل‌های افشان به شکل تخت است که سطح مقطع در نظر گرفته شده برای آن ۰.۵ و ۰.۷۵ میلی‌متر مربع است. بر اساس دو استاندارد IEC ۶۰۲۲۷-۵ و IEC ۶۰۲۲۷-۵۲ساخته می‌شود. ولتاژ نامی این کابل ۳۰۰ ولت است که تا دمای +۷۰ درجه سلسیوس را تحمل می‌کند.

کابل H05VVH2-F

این مدل کابل نیز در زیر مجموعه کابل‌های افشان به مقطع تخت است که سطح مقطع در نظر گرفته شده برای آن ۰.۷۵ و ۱ و ۱.۵ و ۲.۵ میلی‌متر مربع است. استانداردهای رعایت شده برای تولید آن استاندارد IEC ۶۰۲۲۷-۵ و IEC ۶۰۲۲۷-۵۲است. ولتاژ نامی این کابل ۳۰۰ الی ۵۰۰ ولت است که تا دمای +۷۰ درجه سلسیوس را تحمل می‌کند.

کابل کیسه‌ای

کاربرد کابل کیسه‌ای

اساسا کابل کیسه‌ای را برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

✔️ به عنوان کابل تغذیه برخی لوازم الکتریکی همچون: میکسر، چرخ گوشت، آب میوه گیر، همزن وغیره
✔️ برای برق‌رسانی به برخی از روشنایی‌های آویزی که داخل ساختمان استفاده می‌شوند. 
✔️ برای رابط محافظ چند راهی خانگی 
✔️ کابل پاور تجهیزات تصویری و صوتی 
✔️ به عنوان کابل تغذیه دستگاه‌های الکترونیکی آزمایشگاهی
✔️ کابل پاور برخی از تجهیزات اداری همچون اسکنر، چاپگر، فتوکپی وغیره 

سایزبندی کابل کیسه‌ای

هر کابلی که ساخته می‌شود برای کاربردهای مختلف از سایزهای متفاوتی برخوردار است. که از جمله این سایز بندی‌ها می‌توان ۲*۰.۵ و ۲*۰.۷۵ و ۲*۱ و ۲*۲.۵ و… اشاره کرد. می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از این موارد را انتخاب کنید.

برندهای تولید کننده کابل کیسه‌ای

برندهای مختلفی در زمینه تولید کابل کیسه‌ای فعالیت می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به برندهای معتبر زیر اشاره کرد:

سیم و کابل خراسان افشار نژاد
البرز الکتریک نور
سیم و کابل رسانا کابل
سیم و کابل مغان
سیم و کابل همدان
سیم و کابل یزد
سیم و کابل سیمکو وغیره

سخن پایانی

در واقع کابل کیسه‌ای از ویژگی‌هایی همچون انعطاف‌پذیری خوب، در جمع شدن فضای کمی اشغال می‌کند، وزن کمی دارد، برای محافظت از رشته سیم‌ها دارای محافظت کمی است و… برخوردار است. این نوع سیم و کابل با توجه به کاربرد فراوانی که دارد در برندهای مختلفی در بازار به فروش می‌رسد. شما بایستی بهترین برند را با بهترین کیفیت تهیه کنید. اگر می‌خواهید کیفیت بالا به همراه قیمت مناسب شامل شما شود پیشنهاد می‌کنیم به فروشگاه اینترنتی معتبر کابل کاشان مراجعه کنید و در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

تاریخ انتشار 1401/03/25

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*