کابل کاشان

معرفی برترین برند های کابل شبکه در دنیا

کابل های شبکه

به صورت جامع اگر قصد تعریف و تشریح کابل های شبکه را داشته باشیم، به مفهوم زیر می‌رسیم: به بستر ارتباطی، جهت تبادل داده که اشتراک گذاری و وصل کردن دستگاه های یک شبکه را به هم یا به دیگر شبکه ها انجام می‌دهد و مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفته می‌شود.

باید بدانیم هر اطلاعات و دیتا ای که از طریق دستگاه ها دریافت و ارسال شوند بالزن به گذراندن مراحل سخت افزاری و نرم افزاری آن می‌باشد مراحلی که به ترتیب شامل دسته بندی کردن اطلاعات و دیتاها کد گذاری آنها تعیین کردن مبدا و مقصد دیتا ها و سایر موارد که منجر به آماده شدن برای دریافت و ارسال دیتا ها می شوند اما وظیفه کابل شبکه در این میان کابل شبکه در واقع نقش انتقال دهنده را ایفا می‌‌کند.

کابل های شبکه تنوع و انواع مختلفی دارند که این تنوع ارتباط مستقیمی با اندازه شبکه دارد هر کدام از کابل‌های شبکه دارای رنگ و استفاده می‌باشند که در جای مناسب خود به کار گرفته می‌شوند.

فروش تخصصی کابل های شبکه

فرق کابل شبکه شیلد دار و بدون شیلد

در تمامی کابلهای شبکه ۸ رشته سیم به شکل دو به دو در هم تنیده می شوند.

این ویژگی در مورد کابلهای شیلد دار (STP) و بدون شیلد (UTP) نیز صادق است و به عنوان یک مدیوم ارتباطی متداول کارکرد دارد و سبب اتصال مطمئن و ایمن تجهیزات الکتریکی می شوند.

البته طراحی و ساخت کابلهای شیلد دار و بدون فیلد با همدیگر متفاوت است اما هر دو نوع این کابل ها یک هدف مشترک دارند.

فرق اساسی بین UTP و STP در این می باشد که UTP ها، سیم هایی دارند در هم تابیده شده جهت کاهش نویز، در حالی که STP ها، کابل های مسی تابیده شده ای هستند که در شیلد مشبک یا شیلد فویل قرار دارد تا با این روش از مداخلات الکترومغناطیسی جلوگیری کنند. ( ویکی پدیا )

با توجه به ماهیت های دو گانه میدان مغناطیسی و میدان الکتریکی و کوپل آن ها بر روی هم، موجود بودن میادین مغناطیسی متغیر در مکان سبب هدایت جریان در خط ها منتقل داده می شود، در نهایت با ایجاد کردن محیطی رسانا با پتانسیل صفر دور سیم ها، می تواند مانع از تداخل و نفوذ این میدان ها شود.

برای مشاهده انواع سیم و کابل کلیک کنید.

نحوه انتقال دیتا

در کابل شبکه، دو نوع انتقال دیتا وجود دارد. انتقال دیتا با 4 سیم یا با 8 سیم. در نوع چهار سیمی آن، دو سیم وظیفه انتقال دیتا و دو عدد از آن نیز برای دریافت دیتا مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالت ذکر شده، تا صد مگابایت بر ثانیه، پهنای باند ساپورت می شود.

ولی جهت بهره وری از پهنای باند هزار مگابایت در ثانیه و بالاتر از آن، بایستی از هر هشت تا سیم استفاده کنیم.

طبیعی است در این حالت 4 عدد از سیم ها برای انتقال و 4 عدد نیز جهت دریافت اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند.

در نوع چهار سیمی، زوج سیم انتقال دهنده اطلاعات را با TX نشان داده و زوج سیم دریافت کننده را نیز با RX مشخص می کنند. جالب است بدانید حرف R نشان دهنده RECIVE یا همان ارسال و حرفT نیز نشان دهنده TRANSMISSION می باشد.

همانطور که ذکر شد جهت استفاده از 4 سیم، تنها به 100 مگابایت دیتا در ثانیه دسترسی داریم و برای استفاده از هزار مگابایت در ثانیه، بایستی از هر هشت سیم استفاده کرد.

در نوع هشت سیمی، همگی سیم ها به شکل دوطرفه هستند. یعنی همزمان هم فرستنده می باشند و هم گیرنده، اما در نوع 4 سیمی آن، دو سیم ها مخصوص انتقال و دریافت هستند و به شکل دوطرفه عمل نمی کنند. راه حل افزایش پهنای باند از صد مگابایت به هزار مگابایت یا بیشتر، به این صورت خواهد بود.

انتقال دیتا توسط کابل لن

معروف ترین کابل های شبکه ای

با توجه به افزایش و گسترش روزافزون شبکه های بی سیم، همچنان کابل های شبکه نقش خود را در پایداری و سرعت به خوبی انجام می دهند. در ادامه با بهترین کابل های شبکه آشنا می شویم:

کابل های vandesail سری cat7

کابل های Cat7 جزو بهترین و جدیدترین کابل های شبکه می باشند که می توانند سرعتی تا 10 گیگابایت بر ثانیه را برای کاربر فراهم آورند.

کابل های Vandesail به استانداردها پایبند بوده و با دستگاه های قدیمی تر نیز وفق پیدا کرده و سازگاری کامل نیز دارند.

طول کابل ها از نود سانتی متر شروع می شود و تا پنجاه متری نیز امتداد دارد.

همچنین صاف بودن این نوع کابل ها، به پنهان شدن و رد کردن آنها زیر فرش نیز کمک می کند که از این لحاظ نه لطمه ای به کابل وارد شده و نه مزاحمتی ایجاد می کند.

کابل k net

کابل های شبکه ای از نوع K Net نیز از انواع کابل هایی می باشد که در سال 2018 به عنوان بهترین ها معرفی شد و در مدت اخیر نیز کابل های این شرکت و به ویژه دسته UTP OUTDOOR آن ها، با اقبال زیادی روبه رو شد.

در کابل های K NET از روکش PVC جهت ایمنی استفاده می شود و طول شان نیز به بیشتر از 280 متر می رسد و برای شبکه های مختلف و انواعی از اتصالات کارکرد دارد.

کابل شبکه cable matters

کابل های شرکت Cable Matters جهت سیستم کابل کشی منازل مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

این کابل ها دو مؤلفه ارزانی و سرعت بالا را همزمان ارائه می‌ دهد.

اغلب یک بسته از این نوع کابل های Cable Matters به شکل پنج کابل در انواع رنگ های گوناگون موجود هستند.

ویژگی عالی که به شما این امکان را می‌ دهد که اگر تصمیم دارید کابل به خصوص یک دستگاه را جدا کنید، به آسانی بی آنکه مجبور شوید مسیر کابل را دنبال کنید این کار را به انجام برسانید.

فروشگاه کاشان کابل بزرگترین عرضه کننده انواع سیم و کابل کاشان در ایران.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*