کابل کاشان

نحوه تشخیص کابل شبکه اصلی از تقلبی + آموزش جامع

کابل شبکه اصلی

شاید بتوان گفت اولین ایده ارتباطی دیجیتال در سال ۱۸۴۴ میلادی با اختراع تلگرام توسط ساموئل مورس ثبت شد، اما هنوز هم ایده اصلی همان است تنها با تفاوت سرعت این ارتباطات که در طول در کابل های شبکه اصلی زمان افزایش یافته است.

در سال‌های اخیر همزمان با سرعت گرفتن ارتباطات، نیاز به یک ارتباط سریع از دغدغه مندی ها و نیازهای اولیه هر جامعه ای شده است.

بدیهی است که افزایش سرعت ارتباطات، به ابزار و تجهیزاتی به مراتب بهتر همانند کابلها و سخت افزارهای ارتباطی نیازمند است.

به مجموعه‌ای از سیم هایی به جنس شیشه یا مس جهت اتصال و انتقال داده اطلاعات بین کامپیوترها، سوییچ ها، روترها و شبکه‌های استورج SAN (به طور کلی بین اجزا و مولفه های شبکه) استفاده می‌ شود، کابل شبکه می گویند.

در واقع کابلها داده‌ها در جریان هستند و اطلاعات و دیتاها از دستگاهی در شبکه به دستگاه دیگری انتقال داده می شود.

برای مثال؛ دسته بندی کردن؛ مشخص شدن مقصد و در نهایت به یک سازه قابل انتقال تبدیل شدن، به کمک کابل در شبکه انتقال داده می‌شود.

در واقع کابل های شبکه واسطه و رابط بین دستگاه‌ ها در یک شبکه می باشند که قابلیت انتقال صفر و یک ( جریان و ولتاژ الکتریکی) را دارند. حال که با کابل های شبکه آشنا شدیم.

در این مقاله قصد داریم تا راه های تشخیص کابل اصلی از تقلبی را با هم مورد بررسی قرار دهیم. ( ویکی پدیا )

مسئله ای که بسیار مهم بوده و اگر کابل فیک یا تقلبی خریداری شود، هدف ارتباطی از بین رفته و ممکن است خسارت های جبران ناپذیری را نیز به همراه داشته باشد.

فروش تخصصی سیم و کابل

عوامل شناسایی کابل شبکه اصلی

حتماً شمایی که این مقاله را می خوانید برایتان پیش آمده که برای خرید کابل به بازار می روید و به محض بازدید از فروشگاه ها با تنوع بسیار زیاد سیم و کابل شبکه روبرو می شوید و حتماً هم دیده‌اید که کابل های فاقد برند و استانداردهای روز، در بازار موجود هستند.

که البته با وجود این کابل های تقلبی حتماً بایستی تمام توجه خود را معطوف به عوامل شناسایی کابل اصلی کنید.

برای جلوگیری از سردرگمی در خرید کابل های شبکه که اصلی و مرغوب باشند، حتما در ادامه همین مقاله همراه ما باشید.

ما عوامل شناسایی کابل های شبکه اصلی را از محصولات تقلبی برای شما بازگو می کنیم تا دیگر هیچ فروشنده‌ای نتواند با تبلیغات کاذب شما را وادار به خرید جنسی نا مرغوب کند.

ظاهر جعبه کابل شبکه اصلی

از عواملی که سبب می‌شود مشتری به اصلی بودن و تقلبی بودن کابل های شبکه پی ببرد، در همان مرحله اول، ظاهر جعبه ها می باشد.

در واقع با استفاده از شکل ظاهری این محصول به راحتی کابل اصلی را از تقلبی تمییز و تشخیص می دهید.

بدیهی است که کالاهای تقلبی اغلب بسته بندی های بی کیفیتی در مقایسه با کالاهای اصلی دارند به صورتی که با یک نگاه کلی و اولیه مخاطب به تقلبی بودن آن پی می برد.

 ظاهر قرقره

از نشانه ها و عوامل دیگری که سبب می شود مشتری توانایی تشخیص کابل شبکه اصلی را از فرعی داشته باشد؛ نوع و ظاهر قرقره مورد استفاده در این محصولات است.

در واقع اگر قصد خرید کابل های شبکه با متراژ بالا را دارید بایستی از انواع قرقره های این کالاها اطمینان خاطر پیدا کنید، در نتیجه شما با بررسی محصول مد نظر می توانید نوع و جنس قرقره که در بسته بندی موجود است را مورد بررسی قرار دهید.

اگر مشاهده کردید که قرقره کار شده از انواع بی کیفیت آن می باشد، میتوان با قطعیت گفت که این کالا تقلبی بوده و نشانی از اصالت ندارد.

لازم به ذکر است کشورهای تولید کننده کابل های شبکه اصلی از بسته بندی های شکیل، مرغوب و باکیفیت استفاده می کنند که جنس قرقره نیز جزو همین بسته بندی های اصیل می باشد.

جنس روکش کابل شبکه اصلی

از عوامل دیگر تشخیص کابل شبکه اصلی از تقلبی های آن در بازار، لمس و دیدن جنس روکش این کابل ها می باشد.

زمانی که تصمیم به خرید کابل های شبکه دارید و به سراغ فروشگاه های شهر می روید، از فروشنده بخواهید تا جنس اصلی را برای شما بیاورد.

از آنجا که روکش کابل های شبکه اصلی با همان لمس کردن ساده و دیدن نوع جنس آن، قابل تشخیص میباشد.

به راحتی می‌توانید به این موضوع پی برده و فریب حرف های گمراه‌ کننده فروشنده و یا هر نوع تبلیغ دیگری را نخورید.

فروشگاه کاشان کابل بزرگترین عرضه کننده انواع سیم و کابل کاشان در ایران.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*