کابل کاشان

آموزش سوکت زدن اصولی کابل شبکه + آموزش تصویری

سوکت زدن کابل شبکه

یکی از کار های مهم سخت افزاری سوکت زدن کابل شبکه می باشد، که معمولا به آن اتصال کانکتور RJ45 نیز می گویند. اغلب سوکت زدن کابل شبکه در نصب و راه اندازی کردن شبکه های کامپیوتری انجام می شود. در شبکه های کامپیوتری سوکت زدن به قدر مهم است که در صورت جا به جایی سیم ها کل شبکه هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. پس شما باید اطلاعات کافی راجع به انواع شبکه و انواع کابل شبکه داشته باشید و بدانید که سوکت زدن چگونه انجام میشود. برای سوکت زدن کابل شبکه به مواردی همچون کابل شبکه، سوکت، روکش یا کاور سوکت، آچار شبکه، استریپر و تستر کابل شبکه احتیاج خواهید داشت.

سوکت زدن کابل شبکه

در ابتدا باید کاور سوکت را از کابل شبکه عبور دهید چرا که بعد از عملیات نمی توانید که کاور را عبور دهید. کاور سوکت RJ45 بسیار مهم می باشد و ممکن است شما زمانی متوجه اهمیت آن شوید که دیگر دیر شده است. در مکان هایی که کابل شبکه استفاده زیادی دارد یعنی باید ان را به از جایش در آورده و یا جا بزنید ، به مرور زمان سوکت آسیب خواهد دید و مجبورید که کار را دوباره انجام دهید. پس دقت نمایید که کاور سوکت را در هنگام سوکت زنی عبور داده شود. برای سوکت زدن به موارد زیر دقت کنید.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

مراحل سوکت زدن

» گام اول برای سوکت زنی این است که سیم ها را از داخل کابل بیرون بیاورید. برای این کار می توانید که از استریپر استفاده نمایید. استریپر ابزار کوچکی است که تیغه تیزی را دارد. باید کابل را بین نکهدارنده و تیغه نگهدارید و سپس استریپر را بچرخانید اغلب با دو یا سه دور چرخاندن کابل بریده می شود و سپس می توانید به راحتی روکش آن را جدا نمایید. فراموش نکنید که استریپر نباید زیاد چرخانده شود چرا که ممکن است به سیم های زیر روکش آسیب برساند. و به خاطر داشته باشید که سیم ها را بیش از حد لخت ننماید چون اگر بیش از حد بیرون بیاید دیگر روکشی نخواهد داشت و به مرور زمان قطع می شود.

» زمانی که روکش را از کابل ها جدا نمودید مشاهده می کنید که سیم ها را دو به دو به هم پیچیده شده اند. این پیچیده شدن برای از بین رفتن اثر نویز می باشد پس ان ها را از هم جدا کنید و سپس آن ها را صاف کرده تا در هنگام جا زدن آن ها در سوکت به مشکل بر نخورید.

» معمولا سیم ها کوتاه و بلند می باشند آن ها را با سیم چین هم اندازه کنید.

»  ترتیب رنگ بندی سیم و کابل ها را رعایت نمایید.

» مطمئن شوید سیم ها به طور صحیح درون سوکت قرار گرفته باشند.

» حال با آچار شبکه سوکت را پانچ نمایید. به اندازه ای فشار دهید که صدای پانچ را بشنوید.

» مطمئن شوید سیم ها محکم در زیر تیغه قرار گرفته باشند و شل و ول نباشند.

» در اتمام کار حتما کابل شبکه را تست نمایید.

فروشگاه اینترنتی کاشان کابل بزرگترین عرضه کننده انواع سیم و کابل در ایران.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*