کابل جوش معمولاً از یک ​هادی تک رشته‌ای با​ اندازه‌های 8 AWG تا 500 کیلو سانتی‌متر و یک لایه عایق حرارتی EPDM یا نئوپرن با درجه دمای عملیاتی 90 درجه سانتی‌گراد یا 105 درجه سانتی‌گراد تشکیل شده است. کابل جوشکاری ترموست (برخلاف ترموپلاستیک) برای مقاومت بهتر در برابر پاشش جوش است. این کابل معمولاً دارای ولتاژ 600 ولت است اما می​تواند 100 ولت نیز باشد. این کابل به دلیل انعطاف​‌پذیری و دوام خود شناخته شده است و بسیاری از کاربردهای جوشکاری اتوماتیک و دستی به کابل نیاز دارند تا حرکت مکرر روی سطوح ناهموار را حفظ کند.

کابل جوش
جهت ارتباط با واحد فروش کابل کاشان و استعلام قیمت های انواع سیم و کابل با ما در ارتباط باشید.

تماس با کارشناس کابل کاشان

سایز بندی کابل جوش

کابل جوش دارای سایز بندی مختلفی است. معمولا سایز این کابل ها با توجه به توان مصرفی دستگاه جوش انتخاب می‌​شود. در جدول زیر نحوه سایز بندی کابل جوش با توجه به میزان توان مصرفی دستگاه جوش را بر حسب واحد فوت آورده ایم:
رایج‌​ترین سایز کابل جوش شامل 12، 14، 16 و 18 افشان است که به صورت تک رشته از سطح مقطع 25 تا 70 میلی​متر طبقه بندی می‌​شود.

طول 150–200 فوت (AWG)طول 100–150 فوت (AWG)طول  50 تا 100 فوت (AWG)طول  تا 50 فوت (AWG) چرخه وظیفه  (%)رتبه بندی دستگاه جوش (آمپر)
234820100
234520180
234430180
123350200
122260200
123420225
123330250
2/01/01/01/060300
3/02/02/02/060400
3/02/02/02/060500
4/03/03/03/060600
---4/03/03/060650

خرید کابل جوش

خرید کابل جوش

یکی از مهم​‌ترین مواردی که باید قبل از خرید این کابل در نظر بگیرید این است که مطمئن شوید به دنبال کابلی هستید که دارای ولتاژ مورد نیاز باشد و جریانی را که می‌​خواهید تحمل کند و به راحتی در فرآیندهای جوشکاری خود استفاده کنید. این امر بسته به نوع کار متفاوت است و شما را ملزم می​کند تا درک کاملی از جوشکاری که انجام می​‌دهید، توان لازم و درجه بندی مربوط به کابل جوشکاری داشته باشید و معیاری ثابت و مشخص نیست.

انتخاب بهترین نوع کابل جوش با توجه به شرایط شما انجام می​‌شود. ​اندازه و درجه حرارت نیز می‌​تواند بر عملکرد کابل جوش تأثیر بگذارد. هر دو معیار می‌​توانند بر میزان گرم شدن هر کابل در حین استفاده تأثیر بگذارند و مهم است که کابل​‌ها بیش از حد گرم نشوند زیرا بر عملکرد و ایمنی تنظیم تأثیر می​‌گذارد. با وجود همه چیزهای دیگر، یک کابل با طول کوتاه‌تر می‌تواند قدرت بیشتری نسبت به کابل طولانی‌تر حمل کند، زیرا باید آن جریان را از طول مس کوتاه‌تری عبور دهد. مس به دلیل مقاومت کم خود مشهور است، اما همچنان مقداری از آن را ارائه می​‌دهد، بنابراین هرچه کابل بیشتری از برق عبور کند، کابل آن را بیشتر گرم می​کند.

به همین دلیل باید به طول کابلی که استفاده می​‌کنید توجه داشته باشید، زیرا همانطور که در بالا گفته شد، کابل بیش از حد گرم شده در بهترین حالت ناکارآمد و در بدترین حالت یک خطر است. بنابراین برای خرید کابل جوش از طریق راه​‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

قیمت کابل جوش

قیمت این کابل بسته به نوع و شکل آن متفاوت است. کابل های جوش به دو دسته K, M تقسیم می​‌شوند و هر کدام از این کابل‌​ها دارای مشخصات مخصوص به خود است. قیمت کابل کلاس M نسبت به نوع اول گرانتر است. کابل جوشکاری با توجه به نوع و شکل مختلف هستند. یکی دیگر از عواملی که بر قیمت کابل جوش موثر است، می‌​توان به جنس‌​هادی، آلومینیوم یا مس اشاره نمود. کابل جوش از نظر رشته و سطح مقطع دارای قیمت​‌های مختلف است. قیمت کابل جوش به برند آن نیز بستگی دارد. برای استعلام قیمت دقیق و به روز قیمت کابل جوش از طریق راه‌​های ارتباطی مندرج در سایت کابل کاشان با ما در تماس بگیرید.

💯 فروشگاه کابل کاشان عرضه کننده انواع سیم و کابل از برترین برندهای بازار 💯

کابل افشان

کابل افشان

کابل شبکه

کابل شبکه

کابل آلومینیوم

کابل آلومینیوم

کابل تلفن

کابل تلفن

کابل جوش

کابل جوش

کابل خشک

کابل خشک

کابل رسانا

کابل رسانا

کابل فرمان

کابل فرمان

کابل زوجی

کابل زوجی

کابل سیمکان

کابل سیمکان

کابل لاستیکی

کابل لاستیکی

سیم ارت

سیم ارت


تماس با کارشناسان ما


021-33986795

قیمت کابل جوش

کاربرد کابل جوش

دو نوع اصلی جوشکاری الکتریکی، جوشکاری مقاومتی و جوشکاری قوس الکتریکی است. در هر دو نوع جوش از کابل جوش برای تغذیه الکترود استفاده می​‌شود. کابل لاستیکی، دارای ایمنی مناسبی است و به سبب داشتن لاستیک مقاوم در مقابل انواع اسیدها و درجه حرارت بالا مقاوم است و برای محیط​‌های صنعتی حاوی اسید و درجه حرارت بالا و پایین استفاده می‌​شود.

کابل جوشکاری در سایزبندی‌​های مختلفی دارد. جوشکاری فرآیندی است که در آن حرارت مورد استفاده برای ذوب دو فلز تولید می‌​شود. کابل جوش برای اتصال قطعات جدا از هم تولید می‌​شود. سیم جوشکاری نیز بسیار منعطف است و از جنس مس آنیل شده می‌​باشد. فلزات بین دو الکترود (همچنین به عنوان نقاط جوش شناخته می‌شوند) قرار می‌گیرند و برق با ولتاژ پایین و جریان بالا از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل می‌شود.

فلزات در برابر جریان مقاومت می​‌کنند و گرمای حاصله فلزات را ذوب می​‌کند. جوشکاری قوسی فرآیند استفاده از منبع تغذیه جوشکاری برای ایجاد قوس الکتریکی بین ماده پایه (که قطعه کار نیز نامیده می‌​شود) و الکترود است. قوس الکتریکی الکترود را ذوب می​کند و فلز باقی مانده در جوش استفاده می‌​شود. قوس با دمیدن یک گاز بی اثر مانند آرگون بین الکترود و سطح جوش حفظ می‌​شود. کابل جوش پی وی سی یکی دیگر از نمونه​‌های این کابل است که در محل​‌هایی با رطوبت بالا استفاده می‌​شود.