کابل کاشان
سبد خرید خالی است.

کابل تلفن

کابل تلفن یکی از انواع کابل است که انتقال داده‌ها، اطلاعات و سیگنال‌های مخابراتی را انجام می‌دهد و در دو دسته کابل نوری و مسی قرار دارند. کابل‌های تلفن متشکل از رشته سیم‌هایی هستند که هر یک با رنگ متفاوتی از سایر سیم‌ها وجود دارند. سیم‌های این نوع کابل به صورت منظم به هم تابیده شده است به طوری ک باعث کاهش نویز دریافتی آن می‌شود. کابل به طور گسترده در بازار و به ویژه خدمات مخابراتی و اینترنتی کاربرد دارد و در حال حاضر یکی از کابل‌های اصلی شناخته شده است. گسترش ارتباطات با وجود تلفن و خدمات اینترنت و مخابرات به صورت روز افزون در حال پیشرفت است.

انواع مختلفی از کابل‌های تلفن در سطح مقطع متفاوت و به تعداد زوج وارد بازار می‌شوند. بیشتر کابل‌های تلفن از فلزهای اصلی مثل مس تولید می‌شوند که ccc نامیده می‌شوند. کابل‌های تلفنی با هسته آلومینیومی نیز وجود دارد که روکش آن‌ها از مس است و به کابل‌های cca معروف هستند. البته باید گفت کابل‌های ccc مقاومت و کیفیت بالاتری نسبت به نوع cca دارند، در نتیجه با قیمت بالاتری نیز در دسترس قرار می‌گیرند.

کابل تلفن
ردیفنام کالاسایزقیمت
1cca0.6*2*22.000
2cca0.6*2*43.800
3cca0.6*2*65.000
5مسی 0.6*2*24.500
6مسی 0.6*2*49.000
7مسی 0.6*2*613.000
9دولا تلفنی0.62.100
کابل تلفن
کابل تلفن هوایی

بهترین کابل تلفن برای اینترنت

اگر می‌خواهید اتصال پر سرعت و پایداری داشته باشد باید کابل شبکه مناسبی را انتخاب نمایید. پیشنهاد ما استفاده از کابل محافظت شده CAT7 می‌باشد چرا که می‌تواند سرعت بسیار بالایی را پشتیبانی نماید. این کابل‌ها به صورت نازک طراحی شده‌اند که می‌توان آن‌ها را از زیر فرش رد نمود. اگر به سرعت بالای کابل احتیاج ندارید می‌توانید که از کابل‌های CAT5e، CAT6 استفاده نمایید. از جمله بهترین کابل‌های اترنت عبارت‌اند از: CAT7، CAT6a, CAT6، CAT5e می‌باشند. هر کدام از این کابل‌ها مشخصات و ویژگی‌های خاص خود را دارند.

ساختار کابل تلفن

کابل‌های تلفن به طور معمول در تعداد زوج به تولید می‌رسند. معمولا سیم رانژه به نام سیم تلفن تک زوج معروف است، البته سیم‌هایی از این نوع وجود دارند که بیشتر از دو زوج سیم هستند که کاربرد آن‌ها به صورتی است که میان گوشی‌های تلفن و پریز تلفن ارتباط ایجاد می‌کنند. کابل‌ها تعداد مختلفی زوج سیم با طول‌های مشابه دارند که به ترتیب و با نظم مشخص و مهندسی شده مجاور هم قرار می‌دهند. هر چقدر زوج‌ها بیشتر باشند، مقدار کمتری نویز جذب می‌شود. به این ترتیب کابل‌های مخابراتی از نظر تعداد زوج در دسته‌های مختلف کابل‌های مخابراتی دو زوج، چهار زوج، شش زوج، ده زوج، پانزده زوج، بیست زوج، بیست و پنج زوج، سی و دو زوج، پنجاه زوج، صد زوج و دویست زوج تولید و به بازار عرضه می‌شوند و کابل‌های ۲ زوج تا ۱۵ زوج پرکاربردترین و پرفروشترین آن‌ها هستند.

پس بنابراین اگر کسی قصد تهیه کابل تلفنی را داشته باشد، باید تعداد زوج کابل را در نظر بگیرد. اثری به نام همشنوایی، یکی از عواملی است که باعث شده تا کابل تلفن به صورت زوجی تولید شوند. همشنوایی کیفیت مکالمات صورتی را کاهش می‌دهد، در نتیجه دو زوج بودن کابل‌ها همشنوایی را کنترل می‌کند و در واقع مانع از اثر آن می‌شود. به طور معمول بسته‌بندی سیم‌های عایق به صورت حلقه‌های ۱۰۰ متری است. کابل‌ها با طول‌های متعددی از قبیل حلقه‌های ۵۰۰ متری و ۱۰۰۰ متری را بر روی قرقره‌های چوبی می‌پیچند.

کاربرد کابل تلفن

در مخابرات جهت ایجاد ارتباط از دو دسته کابل‌های تلفن زمینی و هوایی استفاده می‌کنند. به علت وجود استحکام و مقاومت بالای کابل‌های هوایی در مقابل شرایط جوی، این نوع کابل را در خارج از ساختمان برای وصل و برقرار کردن ارتباط خطوط تلفن به کار می‌گیرند. برای سیم‌کشی داخلی ساختمان هم از کابل زمینی استفاده می‌کنند. کابل زمینی انعطاف‌پذیری بیشتری در مقایسه با کابل‌های هوایی داشته و رنگ طوسی استاندارد رنگ آن‌ها است. کابل‌های تلفنی که عایق pvc دارند، به صورت ثابت در تاسیسات ارتباطی و تلفنی ساختمان‌های خصوصی، ارتباط میان دستگاه‌های تلفن با خارج از ساختمان‌های مسکونی و مراکز تلفن به کار می‌روند.

سیم رانژه تلفن

سطح مقطع کابل تلفن

ابعاد و سطح مقطع کابل نکته مهمی است که در زمان انتخاب کابل باید به آن توجه داشت. منظور از سطح مقطع کابل در واقع قطر مغزی سیم‌ها است که با قدرت انتقال سیگنال نسبت مستقیمی دارد و عموماً هادی مسی کابل‌های مخابراتی قطرهای متنوعی دارند. برای کابل‌کشی مسافت‌های طولانی‌تر از کابل‌های با سطح مقطع بیشتر استفاده می‌شود تا مسیر را بدون افت کیفیت طی کند. کابل‌های مخابراتی هادی مسی با سطح مقطع ۰.۴ میلی‌متر، ۰.۵ میلی‌متر و ۰.۶ میلی‌متر ساخته می‌شوند. البته باید گفت این ارقام به صورت ۰۴.۰۵ و ۰۶ در بازار عرضه می‌شوند. در واقع با افزایش سطح مقطع قیمت تمام شده کابل نیز برای هر متر بالاتر می‌رود، پس برای انتخاب بهتر باید با در نظر گرفتن فاصله کابل مورد نیاز خود را تهیه کرد.

انواع کابل‌تلفن

کابل‌های تلفن دارای انواع متفاوتی می‌باشند از جمله آن‌ها میتوان به ضد نویز، دو زوج، مخابرات، هوایی، شیلد دار، هوایی و مهار دار اشاره کرد. هر کدام از این کابل‌ها با توجه به نوعی که دارند دارای کاربرد‌های متفاوتی نیز می‌باشند که در ادامه بیشتر راجع به آن‌ها بررسی خواهیم کرد.

کابل تلفن ضد نویز

کابل تلفن ضد نویز

باید اشاره کنیم نوع ضد نویز یکی از مرغوب‌ترین کابل‌ها کابل‌های تلفن می‌باشند. دارای مشخصه ضد نویز بودن است و مسلما با بهترین کیفیت و قیمت بسیار عالی طراحی و تولید می‌شوند.   جهت ارتقای کیفیت عملکرد کابل تلفن به ویژه در تبادل داده و اطلاعات از کابل‌های ضد نویز استفاده گردد. بدین منظور کابل‌های مسی زوجی فویلدار از تولیدات مرغوب معرفی و عرضه می‌شوند. به علت تامین و ارسال مستقیم، قیمت این کابل‌ها از تناسب مطلوبی نیز برخوردار می‌باشند.

به طور ساده منظور از نویز در خطوط تلفن هر گونه عامل مخل و موثر بر سیگنال‌های مخابراتی است که سبب تضعیف یا تحریف در آن‌ها می‌شود. نویز ممکن است در بخش‌های گوناگون خطوط مخابراتی دیده شده یا اثر بگذارد.   نویز می‌تواند که در تماس‌های صوتی موجب کاهش کیفیت شود. کاهش سرعت و یا قطع شدن اینترنت را نیز موجب می‌شود. حال در کابل‌های ضد نویز به منظور کاهش این اثرات سوء در ساختار این کابل نکاتی رعایت شده است که در ادامه بیان خوایم کرد.

✅ هادی‌های تمام مس تولید شده از مفتول‌های استاندارد

✅ ساختار زوجی رشته‌های کابل با طول تاب استاندارد به منظور کاهش اثر همشنوایی

✅ استفاده از شیلد یا فویل آلومینیومی با ارت (یا هر دو) جهت کاهش اثرات امواج الکترومغناطیسی القایی

✅ جنس عایق و روکش مرغوب برای مصون ماندن از اثر رطوبت، نور خورشید و…

برای دریافت مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات سیم و کابل کاشان با ما در تماس باشید

  02133986786 – 09122750481

کابل تلفن تک زوج

کابل تلفن تک زوج را با نام رانژه می‌شناسند. این سیم برای برقراری ارتباط بین کابل تلفن تک زوج مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیم‌های تلفن با بیش از دو زوج برای اتصال تلفن به پریز آن است.

کابل تلفن زمینی

این نوع کابل تلفن مشکی بوده و کابل بیرون ساختمان است. در این کابل‌ها از موادی ساخته شده که باعث افزایش مقاومت آن در برابر گرما، آب، نور شدید و سایر عوامل است. با توجه به استحکام این سیم‌ها، قدرت انعطاف کمی دارند و به‌شدت شکننده هستند.

کابل تلفن کانالی

کابل کانالی نوعی از کابل‌های تلفن است که می‌توان از آن درون کانال‌ها استفاده کرد. برای افزایش مقاومت کابل تلفن کانالی از ژله فیلد استفاده می‌شود. در واقع ژله فیلد با مقاومتی که در این کابل‌ها ایجاد می‌کند، از آن‌ها در برابر ساییدگی، ضربه و بسیاری دیگر از آسیب‌ها محافظت خواهد کرد. قطر این نوع کابل تلفن بین ۰.۴ و ۰.۹ میلی‌متر متغیر است. درون این کابل‌ها ۱۰ تا ۶۰ رشته زوج قرار دارد.

کابل تلفن خاکی

این نوع کابل نیز برای اتصال تلفن‌ها استفاده می‌شود. روکش این کابل‌ها از موادی ساخته شده تا آن‌ها را در برابر آسیب‌های مکانیکی حفظ کند. قطر این نوع کابل چیزی حدود ۰.۴ تا ۰.۹ میلی‌متر است. درون کابل تلفن خاکی ۱۰۰۰ رشته زوج قرار گرفته است.

انواع کابل تلفن

کابل تلفن دو زوج

این نوع کابل‌ها به صورت فویلدار می‌باشند و باید بدانید که کابل‌های مخابراتی مسی به صورت دو زوج میباشند. از این رو در بیان سایز این کابل‌ها به تعداد زوج رشته‌ها اشاره می‌گردد. زوجی کردن رشته‌ها و فویل دار نمودن کابل تلفن با هدف کاهش اثر همشنوایی و تاثیرات نویزها می‌باشد. به بیان دیگر کابل مخابراتی فویل دار در مقایسه به نوع بدون فویل آلومینیومی، سیگنالهای ارتباطی را با کیفیت مطلوب انتقال خواهد داد. دو نوع پر مصرف از کابل‌های مخابراتی دو زوج عبارتند از کابل تلفن بیرون ساختمانی و کابل تلفن‌داخل ساختمان می‌باشند.

درون ساختمانی:

این نوع کابل ها، کابل‌هایی هستند که دارای قطر‌های ۰.۵ و ۰.۶ میلی متر و تعداد زوج رشته‌های آن ۲ تا ۱۰۰ می‌باشند. این کابل‌ها از روکشی با جنس PVC بهره می‌برند. و معمولا به رنگ طوسی اند.

بیرون ساختمان:

این نوع کابل‌ها باید دارای استحکام مناسبی در برابر پرتو‌های فرابنفش باشند به منظور این استحکام از عایق و روکشی به نام پلی اتیلن استفاده شده است. که معمولا دارای رنگی مشکی می‌باشد. و در قطر‌های ۰.۴. ۰.۵. ۰.۶ دیده می‌شود.

برای دریافت مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات سیم و کابل کاشان با ما در تماس باشید

  02133986786 – 09122750481

کابل تلفن کرمان

این نوع کابل‌ها متشکل شده از چند رشته سیم با هادی مس و ساختار مفتول کلاس ۱ که به صورت زوج به هم تابیده شده اند، می‌باشند. جریان عبوری و یا سیگنال‌ها از این نوع کابل‌ها به وسیله یک نوار پلاستیکی پلی استر و یا شیلد و فویل در مقابل نویز‌ها و پارازیت‌ها محافظت می‌شوند. معمولا این کابل‌ها از کلاف‌های زوجی متفاوتی برخوردار می‌باشند که به منظور سیم کشی تلفن ساختمانی با سطح مقطع ۰.۶ و ولتاژ به کار برده میشوند. این محصولات از نوع زمینی می‌باشند و در محیط‌های داخلی و داخل ساختمان‌ها می‌توان آن‌ها را مورد استفاده قرار داد. حتی می‌توان از آن‌ها در در جهت انتقال سیگنال‌های مخابراتی آنالوگ و دیجیتال به کار برده می‌شوند.

از جمله انواع محصولات کابل کرمان می‌توان به کابل‌های کواکسیال و کابل‌های تلفن اشاره کرد. معمولا این محصولات را در بالاترین کیفیت تولید کرده و سپس روانه بازار می‌نماید. به عبارتی محصولات متنوع کرمان در این عرصه موجب شده تا پروژه‌های مخابراتی، ساختمانی و بخش صنعت برای قسمت مخابرات خود از این کابل‌ها استفاده می‌نمایند. در حالت کلی باید گفت که کابل‌های مخصوص تلفن به دو صورت دیده می‌شوند.

کابل های مسی

کابل‌های مخابراتی مسی داری مغزی‌های از جنس مسی بوده و  به دو نوع هوایی و زمینی تقسیم می‌شوند با توجه به اینکه کابل‌های مسی هوایی بیشتر در معرض نور خورشید بارندگی قرار دارند، بر روی آن‌ها یک روکش قرار گرفته است تا مقاومت کابل در محیط‌های مختلف بالا برود و بتواند برای سال‌های متوالی مورد استفاده قرار بگیرد همین روکش که باعث مقاومت کابل می‌شود می‌تواند باعث کاهش انعطاف‌پذیری کابل شده که بیشتر برای محیط‌های بیرونی ساختمان‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود.

کابل های نوری

کابل‌های فییبر نوری از رشته‌های باریک از جنس سیلیکا یعنی شیشه و یا پلاستیک ساخته می‌شوند و می‌توانند با سرعت بالاتر دیتا و اطلاعات را منتقل نمایند.

کابل‌های مخابراتی فیبر نوری با توجه به نوع کاربردی که می‌توانند در محیط داشته باشند در انواع مختلفی برای داخل و یا خارج از ساختمان تولید می‌شوند.

کابل‌تلفن مخابرات

کابل‌تلفن مخابرات

در حقیقت کابل‌های مخابراتی در سطح گسترده‌ای استفاده می‌شوند. تقریبا همه‌ی ما با این کابل موجه شده‌ایم این کابل‌ها سمت مخابرات، از طریق زمینی با استفاده از کابل‌های مخصوص مخابراتی در زیر زمین کار گذاشته می‌شوند و با کمک جعبه‌های تقسیم در شهر به منازل مشترکین متصل هستند. در واقع کابل تلفن از مرکز مخابرات محل به جعبه‌های بزرگ در سطح شهر متصل بوده و از طریق این جعبه تقسیم به ساختمان‌ها اتصال می‌یابند. هم در منازل و هم در شرکت‌ها یا سازمان ها، برای تماس‌های تلفنی، از کابل‌های تلفن مخابراتی استفاده می‌شود.

نوع مخابراتی قطرهای مختلفی در مغزی مسی دارند. قطر مغزی‌ها به طور معمول ۰.۴ میلیمتر، ۰.۵ میلیمتر و ۰.۶ میلیمتر است. این کابل‌ها از نظر سطح مقطع، نوع کاربری، میزان مقاومت در برابر نویز در طبقه‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. این محصول به صورت هوایی و یا زمینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کابل‌های هوایی اغلب برای مقاومت در شرایط جوی خاص مثل بارندگی و نور شدید و مستقیم خورشید، روکش بسیار محکمی دارد.   این کابل‌ها به صورت معمول مشکی رنگ هستند.

از طرفی با توجه به روکش محکم و مقاومی که دارند، قابلیت انعطاف و خم شدگی کمی دارند و همچنین شکننده‌تر می‌باشند. اما در مقابل کابل‌های زمینی ابل‌های زمینی طوسی رنگ هستند. این کابل‌ها به دلیل استفاده در محیط داخلی ساختمان از نظر انعطاف نسبت به کابل‌های هوایی بهتر هستند. در صورتی که بخواهیم از کایل‌های زمینی در محیط خارج ساختمان یا به اصطلاح به صورت OUTDOOR استفاده کنیم، معمولا داخل لوله استفاده می‌شوند.

کابل تلفن هوایی

باید بدانید که کابل تلفن انواع مختلفی دارد، یکی از انواع کابل‌ها کابل هوایی می‌باشد. کابل هوایی بیشتر برای محیط‌های خارج از خانه و در فضا‌های باز استفاده می‌شود. از این کابل می‌توان برای خطوط کابل هوایی چند سیمه استفاده کرد. کابل‌هایی برای دکل‌های برق استفاده می‌شود از نوع کابل هوایی فشار قوی است. این کابل به جهت این که مقرون به صرفه باشند از نوع کابل هوایی آلومینیومی می‌باشند که یک نوار فولادی در آن‌ها تعبیه شده است.

 

به طور کلی این کابل‌ها در دو گروه مورد استفاده قرار می‌گیرند.   کابل تلفن داخل ساختمان که در اصل برای نصب هوایی بر روی تیر یا… طراحی نشده؛ اما در بازار به این کابل که از روکش پی وی سی طوسی رنگ برخوردار است و غالبا برای کابل کشی تلفن داخل ساختمان‌ها و مراکز تلفن مورد استفاده قرار می‌گیرد، کابل هوایی تلفن می‌گویند.  دسته دوم کابل‌های مهار دار و بدون مهار می‌باشند که مناسب برای نصب در خطوط هوایی مخابراتی است و عنوان کابل هوایی بیشتر برازنده این محصول است. معمولا در این کابل‌ها از عایق پلی اتیلن و روکش پلی اتیلن مشکی استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که بگوییم برای کابل هوایی از ۲ تا ۱۰۰ زوج در برنامه روتین تولید قرار دارد و دیگر سایزها مطابق سفارش و با توجه به الزامات طراحی، قابل تولید خواهد بود. ۰.۴، ۰.۵ و ۰.۶ میلی متر قطر رایج برای کابل تلفن است که از آن‌ها در گفت و گوهای میان فروشنده و خریدار به ترتیب با اسامی کابل صفر چهار، کابل صفر پنج و کابل صفر شش یاد می‌شود.

کابل تلفن شیلد دار

کابل شیلد دار یا اصطلاحا فویل دار از کابل‌هایی می‌باشد که به دلیل استفاده از فویل در ساختمان کابل در برابر نویز‌های محیطی مقاوم بوده و سلامت سیگنال‌های ارسالی را تضمین می‌نماید. کابل‌های تلفن شیلد دار به صورت ویژه برای دو نوع محیط طراحی و ساخته شده است که به صورت کلی در دو دسته کلی قرار می‌گیرد. دسته اول مدل شیلد دار داخل ساختمان و دسته دوم کابل‌های شیلد دار خارج ساختمان می‌باشند.   همان طور که قبل‌تر اشاره کردیم نوع داخل ساختمان به رنگ طوسی بوده و به کابل‌های با مشخصه فنی JY (ST) Y شهرت دارند. این کابل‌ها دارای عایق PVC به رنگ طوسی بوده که مناسب استفاده در داخل ساختمان می‌باشد. این کابل‌ها دارای فویل می‌باشد که از سیگنال‌ها در برابر نویز‌های محیطی جلوگیری می‌نماید.

نوع خارج ساختمان از عایق مشکی از جنس xlpe ساخته می‌شوند که به دلیل مقاوم بودن در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید در خارج ساختمان استفاده می‌شود. این کابل‌ها با مشخصه فنی J2Y (ST) 2Y شناخته می‌شوند. نوع شیلد دار بسته به نوع کاربرد آن‌ها در سایز‌های مختلفی تولید می‌شوند. نوع شیلد دار خارج ساختمان تنها در سایز ۰.۶ میلی ممتر مربع تولید می‌شوند. اما کابل‌های تلفن شیلد دار داخل ساختمان در سایز‌های ۰.۴  / ۰.۵ و ۰.۶ میلی متر مربع قابل تولید می‌باشد.

سیم رانژه تلفن

این سیم متشکل شده از جفت شدن دو سیم نازک مس و یا آلومینیومی می‌باشد و معمولا به هم پیچ خورده اند. این نوع سیم‌ها در آیفون و یا خط تلفن به کار برده می‌شود. گفتنی است که از دو رنگ متفاوت از هم تولید می‌شوند و بسیار نازک اند.   معمولا سیم‌های تلفن از مرکز مخابرات به جعبه‌های بزرگ در سطح شهر وصل می‌باشند و به وسیله این جعبه‌ها به ساختمان‌های مشترکین خطوط تلفن ثابت وصل می‌شوند. سیم تلفن و یا سیم رانژه باید از کیفیت خوب و مناسبی برخوردار باشند لذا کم کیفیت بودن آن‌ها در مکالمات و اتصلات شما مشکل ایجاد می‌نمایند و در نهایت موجب افت سرعت و کاهش کیفیت اینترنت شما می‌شود.

 

اگر خواهان صدای با کیفیت و بدون نویز می‌باشید سعی کنید که سیم‌ها را از فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید. اغلب سیم‌های تلفن از طرف مخابرات و از طریق زمین با استفاده از کابل‌های مخصوص مخابراتی در زمین به کار گذاشته می‌شوند و سپس به وسیله جعبه تقسیم‌ها به منازل مشترکین متصل می‌باشند.   سیم کشی‌های استاندارد و مناسب سیم تلفن در منزل می‌تواند مکالمه‌های با کیفیت را به شما ارائه دهد برای خرید سیم رانژه حتما با متخصصین مشورت نمایید.

خرید کابل تلفن

کابل تلفن 10 متری

مان گونه که از نام این کابل‌ها مشخص است با طول ۱۰ متر می‌باشند و اغلب در دو سر این کابل از سوکت RJ11 استفاده شده است. به این کابل ها، کابل آماده ده متری هم می‌گویند و اغلب در خطوط تلفن کاربرد دارند. اگر از این کابل‌ها استفاده نمایید می‌توانید که بین وسایلی همچون گوشی تلفن، ریز تلفن و مودم اتصال برقرار نمایید. کابل‌های ۱۰ متری متشکل شده از روکشی با متریال پلاستیک می‌باشد و بسیار با کیفیت و مقاوم می‌باشند. در مقابل گره خوردن و یا در هم پیچیده شدن مقاومت خوبی دارند.   سوکت‌های به کار رفته در کابل تلفن RJ-11 نسبت به سوکت‌های RJ45  از ۴ پین تشکیل شده و  از آن می‌توان جهت انتقال برق و دیتا نیز  به کار برده می‌شوند.   این کابل‌ها برای انواع لفن‌های رومیزی هم مناسب می‌باشند.

کابل تلفن 5 متری

این نوع کابل‌ها از طولی برابر ۵ متر برخوردار می‌باشند و بدنه آن‌ها پلاستیکی می‌باشد. به همین دلیل در برابر پارگی و تنیدگی از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشند. در این مدل کابل‌ها از سوکت‌های RJ12 استفاده می‌نمایند. در واقع سوکت‌های RJ12 از ۶ پین برخوردار می‌باشند و ۶ زوج سیم رنگی در آن‌ها به کار می‌رود که هر کدام از ان‌ها وظیفه خاصی را بر عهده دارند. استفاده از کابل به این صورت است که یک سر آن‌ها را به پریز برق و سر دیگر آن را به تلفن متصل می‌نمایند. در حال حاضر پریز‌های برق به صورت ترمینال‌های مخصوص برای نصب فیش RJ11 به فروش می‌رسند. کابل تلفن ده متری را برای انتقال دیتا و برق مورد استفاده قرار می‌دهند تفاوت زیادی با کابل‌های RJ45 ندارند. شما می‌توانید که کابل‌های RJ45 را در شبکه مورد استفاده خود قرار دهید در حالی که سوکت‌های RJ12 برای استفاده در خطوط تلفن مناسب می‌باشند.

کابل تلفن rj11

برخی‌ها فکر می‌کنند که کابل‌های کابل‌های شبکه و کابل‌های تلفن RJ11 بسیار شبیه به هم می‌باشند اما این کابل‌ها هیچ شباهتی باهم ندارند. از کابل‌های شبکه در جهت اتصال کامپیوتر‌ها مودم‌ها و… به کار برده می‌شوند. در صورتی که کابل‌های تلفن کانکتور RJ11  دارند و تنها در جهت اتصال به خطوط تلفن مورد استفاده قرار می‌گیرند و توانایی اتصال دو کامپیوتر به هم را ندارد. کابل‌های RJ11 ضخیم‌تر از کابل‌های شبکه می‌باشند. این دلیل اختلاف هم در تعداد رشته سیم‌های به کار رفته می‌باشد. باید بدانید که کانکتور RJ11  از کانکتور RJ45 کوچکتر می‌باشد به صورتی کانکتور RJ45 به هیچ عنوان وارد پورت RJ11 نمی‌شود.

کابل‌تلفن هوایی مهار دار

لازم به ذکر است که بگوییم کابل مهار دار از هفت قسمت با جنس و کاربرد متفاوت تشکیل شده است. این کابل‌ها در مناطق روستایی، کوهستانی و مناطق بین راهی کاربرد دارند. همچنین این سیم و کابل‌ها در برابر رطوبت مقاوم می‌باشند باید بدانید که در ساختمان و کاربردهای ویژه‌ای کابل مهار دار هوایی روی تیرهای برق کشیده می‌شود. تیرهای نگهدارنده ممکن است که از جنس چوب یا فلز یا بتن باشند. از کابل مهاردار برای شبکه‌های مخابراتی بین راهی، روستایی و جاده‌ها استفاده کرد. این کابل برای استفاده در شرایط مختلف شیب زمین، حتی برای مناطق کوهستانی قابل استفاده است. این کابل‌ها در شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم هستند و درجه حرارت محیط را تا ۷۰ درجه سانتیگراد تحمل می‌کنند.

کابل تلفن آماده

کابل‌های تلفن آماده در سایز‌های متفاوتی همچون ۲ و ۳ و ۵ و ۱۰ متری دیده می‌شوند و شما با توجه به نیاز خود می‌توانید که این کابل‌ها را مورد استفاده قرار دهید.

معمولا در کابل‌های تلفن آماده از دو زوج سیم یا چهار سیم با رنگ‌بندی‌های متفاوت مورد استفاده قرار میگیرند.

کابل‌های شبکه و کابل‌های تلفن تفاوت زیادی با هم ندارند تنها تفاوت ان‌ها در تعداد زوج سیم‌ها می‌باشند.

کابل‌های شبکه از ۴ زوج سیم با رنگ‌های متفاوت دیده می‌شوند و به صورت بهم تابیده اند.

در دو سر کابل‌های اماده سوکت‌های RJ11 را مشاهده خواهید کرد.

ترتیب رنگ کابل تلفن

رنگ کابل‌های تلفن تاثیر زیادی روی ترتیب تابیده شدن آن‌ها می‌گذارد، این یعنی نمی‌توان آن‌ها را با هم ترکیب کرد و رنگ‌بندی کابل، ترتیب تابیده شدن را مشخص می‌کند. در صورتی که رنگ‌ها مطابق استاندارد به کار گرفته شوند، مزیت‌های زیادی را در زمان استفاده از قابلیت‌های گوناگون یا عیب‌یابی کابل ایجاد می‌کند. به طور کلی رنگ‌بندی کابل تلفن در ۵ رنگ اصلی و ۵ رنگ فرعی موجود هستند که می‌توان هر یک از رنگ‌های اصلی را به ترتیب در کنار رنگ‌های فرعی قرار داد، به این ترتیب رنگ اصلی بعدی را با رنگ‌های فرعی ترکیب می‌کنیم. در نتیجه تشکیل چند ردیف از رنگ‌ها مقدور است.

رنگ‌های اصلی کابل تلفن شامل سفید، قرمز، مشکی، زرد و بنفش هستند که به ترتیب باید هر کدام از آن‌ها را با رنگ‌های فرعی که شامل رنگ‌های آبی، نارنجی، سبز، قهوه‌ای و طوسی می‌شوند، ترکیب کرد. در نهایت از ترکیب رنگ‌ها ۲۵ زوج سیم را می‌توان تشکیل داد و در صورتی که فقط رنگ‌های اصلی به کار رود، بنابراین فقط ۵ زوج در یک کابل به کار رفته است. این نوع کابل‌ها را جهت ایجاد اتصال بین دستگاه سانترال و پست‌های مخابراتی به کار می‌گیرند.

کابل تلفن 10 متری

کابل‌های تلفن خارج ساختمان

کابل‌های تلفنی که برای خارج از ساختمان طراحی می‌شوند، باید مقاومت و استحکام کافی در مقابل شرایط محیطی را داشته باشند. نور خورشید بیشترین تاثیر را روی کابل‌ها دارد، به این صورت که پرتو فرابنفش خورشید روی عمر مفید و عملکرد روکش کابل تلفن تاثیر بدی خواهد گذاشت. در نتیجه کابل‌های مورد استفاده برای نصب در فضای بیرون، باید در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم باشند. بنابراین برای ساخت روکش کابل‌ها عایقی از جنس پلی‌اتیلن به کار می‌رود. قطر این نوع کابل‌ها به صورت ۰.۴، ۰.۵ و ۰.۶ میلی‌متر و زوج رشته‌های آن‌ها به تعداد ۲ تا ۱۰۰ رشته هستند، همچنین عموما عایق آن‌ها به رنگ مشکی است. در صورتی که قصد خرید کابل برای نصب کانالی یا زمینی را دارید، باید پیش‌بینی‌های محافظتی لازم از نظر مکانیکی را برای کابل انجام دهید.

برای دریافت مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات سیم و کابل کاشان با ما در تماس باشید

  02133986786 – 09122750481

فروش کابل مخابراتی

می‌توان گفت که در رمینه بر قراری ارتباطی کابل‌های مخابراتی یکی از پر کاربردترین کابل‌ها میباشند که در جهت انتقال سیگنال‌های مخابراتی استفاده می‌شوند. کابل‌های مخابراتی انواع مختلفی دارند و فروش آن از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. در حال حاضر فروش کابل‌های مخابراتی مروط به فروشگاه‌های لوازم الکتریکی می‌باشد. در حقیقت در صنعت مدرن فروش سیم و کابل‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

از مهم‌ترین رکن‌های فروش کابل‌های مخابراتی کیفیت آن‌ها می‌باشند اگر که در زمینه فروش کابل‌های مخابراتی فعالیت دارید پس حتما با ارائه جنس‌های با کیفیت می‌توانید که مشتریان خود را راضی نگهدار دارید. فروش کابل‌های مخابراتی در بسیاری از سایت‌های معتبر به صورت اینترنتی انجام می‌شود. فروش اینترنتی مزایای زیادی برای خریداران دارد برای مثال می‌توانند زمان خرید را کاهش دهند و کالا را بدون واسطه خریداری نمایند.  

قیمت کابل تلفن

» مورد اولی که در قیمت کابل‌ها موثر است طول کابل می‌باشد. به صورتی که طول کابل می‌تواند در هزینه سیم کشی تلفن هم تاثیر بگذارد.

» مورد دوم کیفیت و عملکرد کابل‌ها می‌باشد مسلما کابل‌های با کیفیت از قیمت مناسب‌تری برخوردار می‌باشند.

» در قیمت کابل تلفن میزان مس مصرف شده هم می‌تواند که موثر باشد هر چه مس به کار رفته بیشتر باشد کابل هم از قیمت بیشتری برخوردار می‌باشد.

» نویز گیر بودن یا نبودن کابل‌های می‌تواند که در قیمت این کابل‌ها موثر باشند.   

شما عزیزان میتوانید از طریق شماره تلفن‌های درج شده در سایت اقدام به خرید کابل تلفن از فروشگاه کاشان کابل کنید.

خرید کابل تلفن

در هنگام خرید این نوع کابل‌ها حتما کیفیت کابل را در نظر بگیرید چون مهم فاکتور انتخاب کابل کیفیت آن می‌باشد.

کابلی را انتخاب کنید که ضد نویز باشد تا بتوانید برای شما صدا و سیگنال‌ها را با بهترین کیفیت انتقال دهد.

چرا که وجود نویز‌ها در خطوط تلفن تاثیر منفی بر سیگنال‌های مخابراتی میگذارد اگر نویز به داخل کابل نفوذ کند سرعت اینترنت ADSL شما کاهش یافته و یا قطع می‌شود و حتی در تماس‌های صوتی کیفیت صدا بسیار کاهش می‌یابد.

بروزرسانی در تاریخ 1401/06/24